מוזמנים להצטרף למועדון הלקוחות שלנו

ג׳מס, סיפור מסע

ג'מס הינו סיפור על מסע ארוך, אהבה ישנה, הגשמת חלומות וחלוציות מודרנית.
 
הכול החל כשג'רמי ("Jem") החליט לוותר על משרה נוחה בבית הלבן בוושינגטון לטובת בישול בירה בארץ ישראל. וכמו כל דבר שג'רמי לוקח ברצינות הוא תכנן זאת ביסודיות, קפדנות ותשומת לב יתרה.
 
לאחר שהחל לחקור את אומנות בישול הבירה גילה שלמרות התדמית של מבשלי בירה, המקצוע דורש יכולות ניהול וארגון גבוהות, לכן נירשם ללימודי תואר במלונאות וניהול באוניברסיטת F.I.U בפלורידה. במקביל, חימם מנועים ובנה מבשלת בירה זעירה בביתו, שם שיפר ותירגל את יכולותיו בבישול בירה במשך 5 שנים.
 
התחנה הבאה הייתה מפתיעה בבחירתה, השלמת השכלה במיקרוביולוגיה ומדעים מתקדמים של בישול בירה באוניברסיטת .C.U DAVIS בקליפורניה, בהחלט לא מה שהייתם מצפים מבחור פרוע כמו ג'רמי. "לעשות בירה מושלמת צריך להבין את מדעי הבירה" היה נוהג לומר לעצמו בשיעורי כימיה משמימים או סניטציה למתקדמים.
 
כשניסה להתקבל למוסד הותיק ללימודים גבוהים לבירה, SIEBEL INSTITUTE OF TECHNOLOGY, שנוסד בשנת 1868 ונחשב לקודש הקודשים של תעשיית הבירה, מוסד אליו נשואות עיני כול בתעשיית הבירה וממנו יצאו גדולי הברומאסטר העולמיים, קיבל ג'רמי לתדהמתו סירוב. אך ג'רמי לא אחד שיישבר בקלות, הוא חשק שיניים והמשיך בתוכנית.

ג'רמי הבין שעל מנת שיוכל להתקבל למוסד הותיק הוא חייב להציג נסיון מעשי במבשלה מובילה, וכך פנה ל OXFORD BREWING CO, מבשלת בירה מובילה בבולטימור, והתקבל לסטאז'.

 
לאחר שנה וחצי של עבודה מאומצת נשא עמלו פרי והתשובה החיובית הגיעה, ג'רמי התקבל ל SIEBEL INSTITUTE OF TECHNOLOGY הנחשק. שם השלים למעשה את לימודיו האקדמיים.
 
וכך שהוא מצוייד בשלל דיפלומות ונסיון רב ומעמיק המשיך ג'רמי בנחישות בתוכניתו. הוא עלה לארץ ישראל עם בשורה וחזון של בירה טרייה ומשובחת שנעשת בדיוק כפי שלמד, בישל וחלם מידי יום.
 
ומיד החל לחפש איך להוציא כל זאת לפועל. פה נכנס לתמונה דניאל, זה לא קרה מיד אבל אנחנו לא בעניין לשעמם אתכם ולכן נקצר.
 
דניאל עורך דין ויזם ערני מניו יורק, שמע על החלוץ המוזר שמסתובב עם עינים בורקות ואהבה גדולה לבירה ומיד הבין שיש כאן משהו מעניין. השניים נפגשו על כוס בירה, ניצוץ היכה כברק והפור נפל, השניים יקימו מפעל לבירה טרייה בארץ הקודש.
 
טוב, זה לא היה בדיוק כך, המסע היה ארוך ומתיש, הרבה בירוקרטיה, תוכניות עסקיות, שוטטות באזורי תעשייה מפוקפקים ובעיקר אנשים ספקנים ומנבאי שחורות שלא מבינים מה צמד האמריקאים מנסים לעשות.
 
בשלב זה, החליטו לצרף למסע מורה דרך מקומי, ופנו לדרור ארז, יזם ומסעדן ישראלי בכיר שבעברו פרויקטים מצליחים בתחום המסעדות והברים. גם בדרור ניצתה הלהבה והוא הצטרף להרפתקה וכך הושלם הפאזל והחבורה המלוכדת המשיכה בדרכה בכוחות מחודשים.
 
לבסוף, אחר נדודים ארוכים פגשו החבורה מבנה נטוש וחרב, השוכן בלב אזור תעשייה אפרורי ומאובק בפתח תקווה. במקום בו רבים אחרים היו נסים על נפשם, ניצתה בליבם הלהבה ואור גדול עלה. נפלה ההחלטה, מפתח תקווה תצא הבשורה. כך נולד ג'מס מפעל הבירה.
דילוג לתוכן